Czy migdały są zdrowe?

Migdały (www.bee.pl) to piękne rosnące drzewo, należące do rodziny różowatych. Delikatnie różowe kwiatki, jakie pojawiają się na drzewie przedwczesną wiosną, są zbliżone do japońskich wiśni. Jednak pomimo własnej urody migdały słyną z orzechów, jakie łączą w sobie wyjątkowy smak oraz ważne korzyści lecznicze. Popularne są 2 odmiany orzechów: słodkie (są wykorzystywane w żywności) oraz gorzkie (służą jako produkt do zrobienia maści zdrowotnych).

Czym są migdały oraz skąd się wzięły?

Migdały to nic innego jak nasiona migdałowca zwyczajnego, więc wieloletniej rośliny z rodziny różowatych. Pochodzą one z Azji Środkowej oraz Mniejszej. Są dwa typy migdałów: słodkie oraz gorzkie. Migdały słodkie są uprawiane na większą skalę oraz wykorzystuje się je często w sektorze konsumpcyjnym. Migdały gorzkie uprawiane są znacznie rzadziej oraz znajdują wykorzystanie często w kosmetyce.

Migdały znajdują wykorzystanie w kosmetyce

Nasiona migdałowca zwyczajnego stosuje się w kosmetykach. Są w składzie rozmaitego typu kremów, natomiast również balsamów. Stosuje się ich do odmłodzenia oraz ujędrnienia skóry, osiągnięcia jej większej sprężystości, nawilżenia, natomiast również odżywienia komórek. Preparaty drogeryjne z dodatkiem migdałów efektywnie redukują zmarszczki. Aczkolwiek ekstrakty spełniają funkcję ochraniającą ciało przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami. Wykorzystywane są też do pielęgnacji włosów oraz paznokci, działając na ich wsparcie. Stosuje się je również do smarowania skóry dzieciom.

Migdały a zdrowie

Z racji na fakt, że migdały są bogate w najistotniejsze elementy odżywcze, mają one zbawienny wpływ na własne zdrowie. Stanowią dobrą zakąskę szczególnie zimą oraz jesienią, ponieważ podnoszą wytrzymałość, natomiast co za tym idzie – zabezpieczają przed przeziębieniami lub innymi dolegliwościami, na jakie jesteśmy podatni zwłaszcza w ostatnich okresach. Także migdały minimalizują poziom cholesterolu i zmniejszają zagrożenie wystąpienia choroby wieńcowej. Regularne jedzenie migdałów polecane jest szczególnie kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a również osobom, jakie cierpią na dolegliwości układu moczowego lub płuc.